en

Raporty i Analizy

Polscy internauci w lipcu 2018

26,9 mln internautów w lipcu

W lipcu za pośrednictwem komputerów osobistych i laptopów połączyło się z siecią 22,6 mln internautów. Jednocześnie 22,1 mln wykorzystywało do tego celu również urządzenia mobilne, przy czym 21,7 mln internautów posługiwało się smartfonami, a 3,5 mln przeglądało zasoby sieci także przy pomocy tabletów.

 

 

Silny udział mobile w lipcu

Odsetek użytkowników, którzy w ciągu dnia skorzystali z internetu wyłącznie za pomocą urządzeń mobilnych, również w lipcu jest dużo większy niż tych, którzy wykorzystywali w tym celu tylko komputery osobiste i laptopy. W sobotę, 21 lipca udział użytkowników mobilnych był rekordowy – osoby, które korzystały z sieci tylko mobilnie stanowiły  49 proc. wszystkich internautów.

 

 

Turystyczny lipiec

Okres wakacyjny sprzyja poszukiwaniom przez internautów informacji związanych z podróżami i turystyką. W lipcu można zaobserwować wzrost liczby odsłon na stronach o tej tematyce, który jest szczególnie widoczny na urządzeniach mobilnych. Dnia 24 lipca internauci wykonali aż 21,8 mln odsłon mobilnych na witrynach poświęconych turystyce. To niemal 2,5 razy więcej niż wynosi średnia dla lipca (8,9 mln odsłon), która z kolei jest wyraźnie wyższa od średniej dla czerwca, wynoszącej 6 mln odsłon.

 

 

 

Urlopy widoczne w danych

Dane z czerwca i lipca wskazują, że zmalała liczba użytkowników korzystających z komputerów osobistych i laptopów w pracy. Fakt ten może być spowodowany sezonem urlopowym. Analizie poddano dni robocze. Najaktywniejsze pod względem liczby internautów z tej grupy były wtorki i środy (odpowiednio, średnio 2,4 i 2,3 mln osób), zaś najmniej aktywne – piątki (średnio 2 mln internautów). Dla porównania, w czerwcu najwięcej osób korzystało z komputerów w pracy w poniedziałki (średnio 2,7 mln).

 

 

 

Chcesz otrzymywać podobne informacje raz w miesiącu?