en

Raporty i Analizy

Onet.pl wg badania Gemius/PBI

Onet to jeden z największych portali internetowych w polskim internecie. Został założony w 1996 roku i początkowo był katalogiem stron internetowych. Obecnie na portalu publikowane są newsy z Polski i ze świata oraz różnorodne artykuły. Portal może się pochwalić prowadzeniem wielu ciekawych działów i serwisów, m.in. Plejada.pl – poświęcony gwiazdom i plotkom, Sympatia.pl – serwis randkowy, VoD.pl – stanowiący bazę filmów seriali i programów, które można oglądać na żądanie, czy Zumi.pl – lokalizator internetowy. Jak podaje sam Onet – gdyby ustawić wszystkie serwery, z jakich korzysta portal, jeden na drugim, to powstałaby wieża wyższa od Wieży Eiffela.

Onet według badania Gemius/PBI:

  • Najpopularniejsza polska strona. Co miesiąc odwiedza ją 17,5 mln internautów,  z czego 13,5 mln korzystając z komputera, a 10 mln poprzez urządzenia mobilne.
  • Jest jedną z nielicznych witryn, które są przeglądane na urządzeniach mobilnych i PC w niemal równym stopniu.
  • Mimo zbliżonej liczby wizyt na urządzeniach mobilnych i PC internauci więcej czasu spędzają na witrynie przy komputerze.
  • Dłuższy czas spędzany na stronie przy użyciu komputera wynika z większej liczby odsłon w trakcie jednej wizyty.
  • Stale zyskuje na popularności, mimo nieznacznego spadku liczby odsłon w każdym miesiącu obserwowany jest kilkuprocentowy wzrost zasięgu strony.
  • Struktura użytkowników witryny nie odbiega od populacji polskich internautów.

onet