en

Odszedł Andrzej Garapich

Odszedł Andrzej Garapich

Jesteśmy głęboko poruszeni wiadomością, że straciliśmy naszego dobrego przyjaciela i kolegę Andrzeja Garapicha, który odszedł w sobotę, 4 marca 2023 r.  

Andrzej Garapich był prezesem PBI w latach 2005-2016. Wprowadził na rynek pierwsze badanie Internetu (Megapanel) i czuwał nad jego rozwojem przez kolejne dziesięć lat. Dzięki jego wieloletniej pracy, badanie Gemius/PBI stało się mocnym fundamentem obecnego badania cross-mediowego – Mediapanelu. Do dziś w PBI korzystamy z doświadczenia i wiedzy Andrzeja. On sam po odejściu z naszej firmy pracował w innych organizacjach rynku medialnego. Współpracowaliśmy też przy okazji realizacji badania założycielskiego przez Instytut Łączności i często spotykaliśmy się na różnych forach i konferencjach branżowych.  

Andrzej Garapich

Andrzej Garapich angażował się również w inicjatywy branżowe wspierające rozwój polskiego internetu. Był m.in. przewodniczącym Rady Badania Megapanel PBI/Gemius, arbitrem Komisji Etyki Reklamy, członkiem Rady Programowej Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych przy MAiC oraz przedstawicielem Europy Środkowo-Wschodniej w Measurement of Internet Audience Project (MIA).  

Andrzej zawsze chętnie dzielił się swoją wiedzą z przedstawicielami branży, dziennikarzami i studentami. Był autorem rozdziałów książek i licznych artykułów specjalistycznych. Występował na wielu konferencjach branżowych. Wykładał na uczelniach wyższych (współpracował m.in. z Collegium Civitas, Akademią Górniczo-Hutniczą, Uczelnią Łazarskiego). 

Wspominamy Andrzeja jako dobrego szefa, na którym można było zawsze polegać i liczyć na jego wsparcie w trudnych sytuacjach. Andrzej miał też niezwykły dar opowiadania ciekawych historii i ogromne poczucie humoru.  

Nasze myśli są teraz z rodziną Andrzeja.