en

Polski internet w styczniu 2017

Polski internet w styczniu 2017

Liczba internautów w Polsce w styczniu 2017 roku wyniosła ogółem 27,3 mln, z czego na platformie PC (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,3 mln, a na platformie Mobile (smartfony i tablety) 20,4 mln.

WYDAWCY

Platforma total

Platforma PC

Platforma mobile

DOMENY

Platforma total

Platforma PC

Platforma mobile

Aplikacje mobilne

W wynikach badania Gemius/PBI prezentowane są dwa rodzaje aplikacji mobilnych: audytowane (za pomocą skryptów badawczych firmy Gemius) i nieaudytowane (nieoskryptowane).

Dane dla aplikacji audytowanych oparte są na informacjach, zebranych za pomocą skryptów badawczych, które zliczają użytkowników aplikacji. Dzięki temu możliwe jest prezentowanie nie tylko danych o liczbie użytkowników, ale też informacji o liczbie odsłon, czasie i liczbie cookie (wskaźnik „unikalne identyfikatory przeglądarek”). Dane dla aplikacji audytowanych dotyczą tych systemów operacyjnych, na których aplikacja została oskryptowana. Do audytu dopuszczane są tylko takie aplikacje, które wywołują skrypty zliczające jedynie w przypadku jej intencjonalnego użycia.

Dane dla aplikacji nieaudytowanych są estymacją na podstawie panelu, czyli grupy osób, które biorą udział w badaniu i mają na swoich telefonach lub tabletach oprogramowanie monitorujące ich aktywność w przeglądarkach i aplikacjach. Podstawą oszacowania popularności aplikacji mobilnych nieaudytowanych są dane pochodzące od panelistów, którzy korzystają z systemu Android. W zestawieniu nie ma więc takich aplikacji, które występują tylko na systemie iOS.