en

Polski internet w grudniu 2016

Polski internet w grudniu 2016

W grudniowych danych z badania Gemius/PBI są już dostępne statystyki miesięczne dla aplikacji mobilnych. Pomiarem są objęte aplikacje mobilne, z których korzystają polscy użytkownicy urządzeń przenośnych z systemem Android lub iOS (dotyczy aplikacji audytowanych). Wyniki pokazują liczbę użytkowników i zasięgi a w przypadku aplikacji audytowanych (przyp. aplikacje audytowane to takie, która mają wpięte w kod skrypty badawcze Gemiusa) także liczbę odsłon i czas. Populacja internautów, którzy korzystają z wyłącznie z aplikacji mobilnych, bez odwiedzania stron WWW wynosi 1,7 mln.

Od wyników grudniowych badanie Gemius/PBI jest źródłem pełnej informacji o ruchu w polskiej sieci – pokazuje statystyki dla stron WWW, ich mobilnych wersji oraz aplikacji. To kolejny etap rozwoju badania polskiego internetu, które służy reklamodawcom do planowania kampanii reklamowych w sieci, a wydawcom do wyceny powierzchni reklamowej.

W 2016 roku firmy Gemius i PBI umożliwiły klientom sprawdzenie całkowitego zasięgu wydawców i stron WWW na wszystkich urządzeniach (zarówno stacjonarnych jak i mobilnych) i rozpoczęły produkcję danych w częstotliwości dziennej. Dzięki badaniu Gemius/PBI można także sprawdzić, jakie strony internetowe użytkownicy odwiedzają w domu, a jakie w pracy.

Przy publikacji wyników prosimy o dodanie następującej informacji przy tabelach: „Według badania Gemius/PBI, liczba internautów w Polsce w grudniu 2016 roku wyniosła ogółem 27,5 mln, z czego na platformie PC (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,5 mln, a na platformie Mobile (smartfony i tablety) 20,9 mln.”

WYDAWCY

Platforma total

Platforma PC

Platforma mobile

DOMENY

Platforma total

Platforma PC


Platforma mobile