en

Pomiar aplikacji mobilnych wdrażany przez PBI i Gemius

Pomiar aplikacji mobilnych wdrażany przez PBI i Gemius

Pomiar aplikacji mobilnych w badaniu Gemius/PBI pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy. Obecnie firmy Gemius i PBI rozpoczęły prace nad jego uruchomieniem i zapraszają właścicieli aplikacji mobilnych do przystąpienia do pomiaru.

Rozpoczął się kolejny etap wdrożenia badania Gemius/PBI, tj. pomiar aplikacji mobilnych. Firmy Gemius i PBI udostępniły dokumentację (Software Development Kits) dla właścicieli aplikacji. Zawiera ona informacje, jak włączyć do pomiaru aplikacje pracujące na systemach operacyjnych iOS i Android.

Pomiar aplikacji mobilnych wiąże się z przystąpieniem do audytu site-centric, oferowanego przez firmę Gemius, w ramach badania Gemius/PBI oraz z podpisaniem standardowej umowy z Gemiusem. W momencie uruchomienia badania wyniki pomiaru będą prezentowane w aplikacji Gemius Explorer, ponadto właściciel otrzyma dostęp do interfejsu Gemius Prism, w którym część wskaźników dla aplikacji będzie widoczna tylko dla niego.

pomiar aplikacji mobilnych

Uruchomienie pomiaru aplikacji mobilnych w badaniu Gemius/PBI umożliwi pomiar zasięgu i zaangażowania ich użytkowników. Aktualnie badanie pokazuje wyłącznie wyniki dotyczące korzystania na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) ze stron www. Uwzględnienie pomiaru aplikacji pokaże pełen obraz wykorzystywania internetu mobilnego.

Pełna dokumentacja dla właścicieli aplikacji mobilnych znajduje się pod adresem: Pomiar aplikacji mobilnych

Kontakt w sprawie pomocy technicznej związanej ze skryptowaniem aplikacji mobilnych oraz umów na site-centric: Michał Włodarczyk, mail: michal.maciej.wlodarczyk(at)gemius.com